Kurumsal Bakım Anlaşması

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?
Kurum ile yapılan anlaşma kapsamına göre belirli periyotlar içinde sunulan bakım ve onarım hizmetlerinin tamamına verilen genel isimdir. Anlaşma çerçevesinde; Bilgisayar sistemleri ve donanımı, yazıcı, faks, fotokopi cihazları bakım ve onarımı, sunucular ve işletim sistemleri, kablolu ve kablosuz ağ yapısı, verilerinizin kontrolü ve yedeklenmesi hizmetlerini kapsamaktadır. Aynı zamanda periyodik bakımlar dışında oluşabilecek anlık donanımsal veya yazılımsal sorunlar için en kısa sürede müdahale ve çözüm hizmetlerini kapsar.
Kurumsal Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşması maliyeti bilgisayar, laptop, sunucu ve çevre birimlerinin (yazıcı, tarayıcı, yedekleme üniteleri vb) durumu, kullanım amaçları ve parkurunuzun büyüklüğüne göre değişmektedir. Fiyatlandırma sistem analizi yapıldıktan sonra teklif olarak müşteriye sunulmaktadır.
Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?
Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz öncelikli müşterilerimizdir. Ay içerisinde oluşabilecek ekstra servis ihtiyaçlarında ek hiçbir ücret ödemezler. Telefon, uzak masaüstü bağlantısı veya yerinde servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem belirlenerek acil müdahale edilir ve sorun mümkün olan en kısa sürede giderilmeye çalışılır. Anlaşmalı müşterilerimize donanımları bozulduğunda geçici donanım temin edilerek iş kaybına uğramamaları sağlanır. Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır
Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?
Önce bir ön görüşme ile talepler belirlenir, sonrasında firma bilgisayarları ile sistemi analiz yapılır ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brifing verilir. Bir sonraki süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 1-7 kişilik bir teknik ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir sistem çalışması gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, işletmenin teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak işletme yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.
Kurumsal Bakım Anlaşması Hangi Hizmetleri Kapsar?
Bütün bilgisayarlar için ayda bir kez periyodik bakım Virüs, Trojen güncellemesi ve taraması Otomatik yedekleme (günlük, haftalık, aylık, manuel) Arızalı cihazın onarılamaması durumunda yerine yedek cihaz bırakılması Server Kurulum ve 7/24 Teknik Destek İşlemleri Windows 7/8/XP/10 ve Linux Kurulum Teknik Destek İşlemleri Statik IP DNS Hizmeti Microsoft Exchange Server Kurulum, Destek ve Bakım Periyodik Veri Yedekleme Yüksek Kapasiteli Hosting, E-Posta Kurulum Ağ kurulum, ve 7/24 destek işlemleri Ticari ve sektörel programların kurulumu, eğitimi ve destek Uzak bağlantı desteği Sunucu ve Hosting Hizmetler